logo

Mimořádná meteorologická událost

Pravidelné sledování počasí se v Hejnicích (okr. Liberec, 369 m n. m.) provádí od 1. října 1960. V průběhu let se sice na stanici měnilo přístrojové vybavení, ale nikoli umístění stanice a pozorovatel. Šedesátiletá pozorovací řada v Hejnicích za vedení jednoho pozorovatele, to je bezesporu mimořádná meteorologická událost! Za dlouholetou činnost pozorovatele meteorologické stanice v Hejnicích, panu Miroslavu Jechovi touto cestou děkujeme a do dalších let přejeme panu pozorovateli i stanici vše nejlepší!

O stanici a pozorování na stanici v Hejnicích se více dočtete také zde.

-dr-


Stanice Hejnice v grafech:

Roční úhrn srážek (1969 - 2019)


Průměrná roční teplota vzduchu (1969 - 2019)


Průměrný měsíční úhrn srážek (mm), průměrná měsíční teplota(°C) Období: 1981 - 2010Stanice Hejnice na fotografiích:


V roce 1969 byla v Hejnicích vedle meteorologické stanice také stanice kvality ovzduší (kontejner v levé části fotografie).Meteorologická stanice, léto 2000.Automatická meteorologická stanice, zima 2015.Pan Miroslav Jech se „svou“ meteorologickou stanicí, 27. 5. 2020.Zajímavé snímky zachycené webovou kamerou ČHMÚ v Hejnicích a vybrané panem M. Jechem:


Pan Miroslav Jech v letadle (v horním levém rohu fotografie) zachycen webovou kamerou při vyhlídkovém letu nad Hejnicemi.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.