logo

Připravujeme se na zimu…

I když je ještě léto v plné síle, pilně se připravujeme na příchod zimy. Na stanicích Měděnec (828 m n. m., okr. Chomutov), Klíny (807 m n. m., okr. Most), Sněžník (569 m n. m. okr. Děčín), Tokáň (402 m n. m., okr. Děčín) a Pustý zámek (798 m n. m., okr. Karlovy Vary) byly nainstalovány automatické sněhoměry, které by nám v zimním období měly poskytovat kontinuální údaje o výšce sněhové pokrývky v dané lokalitě.
Akce je financována z programu OPŽP.

Mapa stanic s automatickým měřením výšky sněhu na území ČR.


Mapa sněhoměrných polštářůStanice Klíny v Krušných horách vybavená automatickým sněhoměrem (laserový snímač SHM 31), v dřevěné ohrádce umístěn automatický váhový srážkoměr.

Stanice Klíny v Krušných horách vybavená automatickým sněhoměrem (laserový snímač SHM 31), v dřevěné ohrádce umístěn automatický váhový srážkoměr.


Stanice Pustý zámek v Doupovských horách vybavená automatickým sněhoměrem (ultrazvukový snímač).

Stanice Pustý zámek v Doupovských horách vybavená automatickým sněhoměrem (ultrazvukový snímač).


Aktuálně naměřené údaje z automatických sněhoměrů ČHMÚ, pobočky Ústí n. L. můžete sledovat na portále ČHMÚ zde, údaje ze všech automatických sněhoměrů ČHMÚ najdete zde

-dr-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.