logo

Pravidelné návštěvy stanic imisního monitoringu

Jako každý rok pořizujeme aktuální fotodokumentaci všech našich stanic IM. Práce našich techniků je velmi důležitá a kolikrát to nemají vůbec lehké, hlavně v zimě na Přebuzi. Stanice vznikla 4. 4. 1993 a nachází se v nadmořské výšce 904 m, což ji řadí mezi nejvýše položenou stanici IM v Karlovarském kraji. Žije zde 73 obyvatel. Přebuznejnižší počet obyvatel ze všech měst v Česku. Okolí Přebuze v současnosti patří mezi nejzajímavější chráněná a rekreační území Krušných hor.

Stanice Přebuz


Mě však více uchvátila stanice Teplice. Automatická stanice pro měření znečištění venkovního ovzduší v Teplicích stojí u Základní školy Koperníkova na sídlišti Šanov již od 9. 6. 2008 a  v zimě je dobrým zástupcem pro znečištění v celé oblasti teplické pánve. Z tohoto místa je spousta krásných výhledů a ten den to opravdu stálo za to.

Stanice Teplice
-pm-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.