logo

Služební cesta napříč třemi státy

Dne 15. 7. 2019 jsme společně s Ing. Richterovou vyrazily na služební cestu, jež započala na manuální srážkoměrné stanici v Rumburku, zde nás u domu pozorovatelky přivítala skotačící srnčí rodina.


Z Rumburku jsme se vydaly přes česko-německé hranice směr Žitava, dále jsme pokračovaly přes německo-polskou hranci směr automatická srážkoměrná stanice Višnová, po cestě nás však zaujal fascinující výhled na důl Turow v pozadí s elektrárnou, zde jsme z bezprostřední blízkosti přihlížely přípravě nového obřího korečkového rypadla.
Ze stanice Višnová jsme zamířily na stanice Frýdlant a Nové město pod Smrkem, kde nás v zahrádce sousedící se stanicí upoutalo plechové hudební těleso.


V závěru cesty jsme navštívily pozorovatele, pana Miroslava Jecha, na klimatické stanici Hejnice.
Pan Jech oslavil 1. 1. letošního roku 50. leté výročí pozorování na klimatické stanici a 1. 10. roku 2020 dokonce oslaví 60-leté výročí pozorování na stanici manuální srážkoměrné.
Návštěvu nám pan Jech zpříjemnil kávou, domácí bábovkou a prezentací různorodých publikací o Jizerských horách, do kterých hojně, jako 82-letý pamětník přispívá.

-VV-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.