logo

Den otevřených dveří 2019 ve znamení rekordů

Na tradiční Den otevřených dveří ČHMÚ u příležitosti Světového meteorologického dne (23. března) a Světového dne vody (22. března) zavítalo na ústeckou pobočku na Kočkově celkem 196 návštěvníků včetně dětí, to je rekordní účast.

Zároveň tuto účast doprovázelo rekordně teplé a slunečné počasí, kdy na většině stanic Ústeckého a Libereckého kraje padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Žatci (21,8 °C), kde bylo dosavadní denní maximum překonáno o téměř 3 °C. Podobné to bylo na Kočkově, kde teplota dosáhla 19,1 °C.

Během 100 minut dlouhé prohlídky si návštěvníci prohlédli jednotlivá pracoviště od čistoty ovzduší, přes hydrologii až po meteorologii a klimatologii. V tomto roce mohli návštěvníci speciálně shlédnout i výstavu věnovanou slavné Schichtově epopeji (ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem). Více ve fotogalerii...

-rt-
Den otevřených dveříPrvní návštěnvíciHop na stožárProhlídka meteorologické budkySkupinu návštěvníků převzal meteorolog ve služběUkázka (ne)čistoty ovzduší"Aplikacím nevěřte zcela bezmezně" říká meteorolog"Tady je ta studená fronta" říká meteoroložka"Ten výpar, ten nás loni trápil" říká pozorovatelSuverénně nejmladší návštěvnice díky které máme návštěvní rekord :-)Bylo to prý fajn včetně počasí......tak za rok zase na shledanou!


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.