logo

Pylová zrna pod mikroskopem

Koncem dubna proběhla v krásném poutním hotelu uprostřed lesů Českomoravské vrchoviny na Křemešníku porada Imisního monitoringu.

A ani tady nás neminula žlutá pokrývka z drobných zrníček pylu pocházejících z borovic a smrků.A jak vlastně vypadají pylová zrna pod elektronovým mikroskopem?Alergii jsme ale zahnali prací a když zbyla chvilka, museli jsme nakouknout do Kostela Nejsvětější Trojice a na rozhlednu Pípalka (765m), odkud byl krásný výhled na stanici v Košeticích.Po večeři jsme se prošli po Křížové cestě, naučné stezce Křemešník až ke Stříbrné studánce, kde se ve vodě vyskytuje koloidní stříbro, které udržuje vodu dlouho čerstvou a  s výbornou chutí. Také jsme ochutnali vodu ze Zlaté studánky, jež vyvěrá zpravidla od Vánoc do léta, a jsou jí přisuzovány léčivé účinky. Je dokonce i slabě radioaktivní, což při skladování zabraňuje tvorbě bakterií.

A pyl nás trápí i nadále. Na stránkách ČHMÚ je proto možno shlédnout pylový kalendář.

-pm-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


milos.mateju napsal v 09:23:49 dne 2018-05-11 (46.183.64.xxx)
A co dělá alergie?

Počet komentářů: 1