logo

12. duben extrémně teplý

Začátek dubna je ve znamení teplot, které spíše připomínají léto než jaro. Po dnešním slabším ochlazení budou nadprůměrné teploty dál pokračovat i o víkendu a v následujícím týdnu.

Dosud nejteplejší byl letos 12. duben, kdy teploty na úplně všech stanicích v Ústeckém a Libereckém kraji překonaly dosavadní maximum pro tento den. K tomuto dochází jen velmi vzácně a svědčí to o mimořádnosti včerejšího dne.

Teploty byly v Ústeckém kraji o 10,5 °C vyšší a v Libereckém kraji dokonce o neuvěřitelných 11,8 °C vyšší než teplotní normál pro 12. duben. To je skutečně málokdy vídaná odchylka od normálu. Na šesti stanicích byl zaznamenán letní den (teplota 25 °C a více). Nejtepleji bylo v Doksanech 26,8 °C. To byla druhá nejvyšší hodnota teploty v ČR.

Zdroj: wxmaps.org

-rt-
Rekordní teploty na stanicích na severu Čech 12. dubna
Předpovídaná teplota (model GFS) v Evropě na týden


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.