logo

Řekni, kde ty kytky jsou.

Když v roce 1914 přinesl řetězec událostí válečný střet, který zachvátil celý svět a byl proto nazván Velkou válkou, nikdo netušil, že se situace bude brzy opakovat, a že bude nutno světové konflikty číslovat. Naštěstí jen do číslovky dvě, protože po trojce by zjevně už nic nenásledovalo.

Dění z let 1914 až 1918 připomněli začátkem ledna tohoto roku pracovníci Muzea města Ústí nad Labem výstavou černobílých fotografií, jež nahradila předchozí výstavku v prvním patře staré budovy pobočky.

Je dojemné sledovat na starých obrázcích vážné tváře našich předchůdců, kteří si uvědomují význam situace a mají taky asi trochu strach. Co na tom, že to byli převážně příslušníci německého národa, lidské bytosti to byli jako my.

Výstavu může veřejnost zhlédnout při úředních jednáních na pobočce nebo při příležitosti letošního Dne otevřených dveří, který se bude konat 24. března.

-hej-

1. Není to přímo defenestrace, ale daleko to k tomu nemá, že Jirko Preclíku?

1. Není to přímo defenestrace, ale daleko to k tomu nemá, že Jirko Preclíku?


2. Úsměv a soustředění, radost pohledět.

2. Úsměv a soustředění, radost pohledět.3. Sag mir, wo die Blumen sind.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.