logo

Místo, kde žije jen 11 obyvatel

Bezesporu jedna z nejzajímavějších stanic Imisního monitoringu je jistě Rudolice v Horách.

Leží v nadmořské výšce 840 m, což ji řadí mezi nejvýše položenou stanici IM v Ústeckém kraji.

V roce 2017 zde byla dokonce naměřena nejvyšší denní koncentrace ozonu v Ústeckém kraji a to 136,1 µg/m3 dne 29. 5. 2017. Stanice nám věrně slouží již od roku 1995.


První písemná zmínka o dřevorubecké osadě Rudolice pochází až z roku 1606. A dnes žije v obci něco málo kolem 11 obyvatel. Poskytuje krásný výhled do okolí Krušných hor a německého příhraničí.V rámci kontroly stanice jsme pořídili i fotodokumentaci ze všech světových stran.A ač byla města beze sněhu, tady jsme potkali spoustu běžkařů. Příroda je zde opravdu krásná…


-pm-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.