logo

Další srážkoměry zautomatizovány

Ve dnech 24.−25. 1. 2018 byly instalovány automatické srážkoměry na stanicích Měrunice, Žichov (367 m n. mn., okr. Teplice), Libochovice, Poplze (165 m n. m., okr. Litoměřice), Hřivice (270 m n. m., okr. Louny), Děčín, Těchlovice (150 m n. m. okr. Děčín), Žandov, Horní Police (250 m n. m., okr. Česká Lípa) a Dubí (402 m n. m., okr. Teplice). Na stanici Dubí je umístěn automatický váhový srážkoměr, typ MRW500, na ostatních stanicích překlápěcí srážkoměr, typ MR3H−FC. Data jsou on-line přenášena do sběrného centra na pobočce v Ústí n. L.

Z celkového počtu 76 meteorologických stanic na území pobočky ČHMÚ v Ústí nad Labem je tak měření srážek zautomatizováno již na 46 stanicích.

-dr-
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.