logo

Teplá zima dál pokračuje

Jak už jsme uváděli dříve tento měsíc, letošní zima je zatím velice teplá. Měsíc leden se bude pohybovat asi kolem 4 °C nad dlouhodobým teplotním průměrem. Teprve 21. a 22. ledna jsme měli v Ústeckém kraji první dva teplotně podprůměrné dny vůči normálu. A to jen velmi slabě podprůměrné (0,5 °C a 1,2 °C). Do té doby dvacet dnů v řadě od začátku roku bylo teplotně nadprůměrných, některé velmi výrazně. A teplotně nadprůměrné dny pokračují znovu od 23. ledna a budou trvat až do konce měsíce.

Středa 24. ledna byla opět více než 5 °C nad teplotním průměrem a teploty dosáhly na některých místech na severu Čech až k 10 °C. Teplá byla i noc na čtvrtek, například Hejnice na Frýdlantsku měly i během noci teplotu kolem 10 °C a stále existuje velká šance, že na některých stanicích padne rekord nejvyšší minimální teploty pro 25. leden (Ústí nad Labem - Kočkov, Hejnice, Jablonné v Podještědí).

Po sobotním krátkém ochlazení především na horách čekáme další a ještě větší oteplení na přelomu týdnů. V pondělí by nejvyšší teploty na severu Čech měly dosahovat až k 12 °C. Alespoň částečný návrat se zimy se pak rýsuje na začátek února. Uvidíme, zda se předpověď vyplní.

Zdroj: wxmaps.org

-rt-
Předpovídaná teplota (model GFS) v Evropě na první dekádu února
Minimální teploty na stanicích s více než třicetiletou řadou


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 8−7:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.