logo

Co roste na našem pozemku IIX.

Toto je zpráva pro všechny kolegyně zahrádkářky, jako třeba V. Sch. nebo I. N., které nelibě nesou postupné, nicméně kvapné, zvlčení zelené střechy na terase z původně úhledného obrazce rozchodníků a jiných suchomilných kvetoucích rostlin na kus savany, tvořený především kostřavou a odkvetlými květenstvími pažitky.

Proces je to podle všeho přirozený, jak dokládají obrázky dvou extenzivních zelených střech na objektech univerzity ETH Zűrich, kde to už zjevně hodili za hlavu. A to je Eidgenőssische Technische Hochschule vysoká škola, jejímiž zdmi prošlo 21 nositelů Nobelových cen.

-hej-

Mně se přesto naše zelená střecha líbí

Mně se přesto naše zelená střecha líbí


Zelená střecha suterénního patra kampusu ETH Irchel

Zelená střecha suterénního patra kampusu ETH Irchel


Takhle vypadá zelená střecha přírodovědného muzea ETH Focus Terra

Takhle vypadá zelená střecha přírodovědného muzea ETH Focus TerraDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.