logo

Teplota vody v nádrži Barbora [TP] v prvním pololetí 2017

Před půl rokem v lednovém článku jsme přinesli informaci o průběhu teploty vody na koupališti Barbora v okrese Teplice v druhém pololetí 2016. Uplynulo půl roku a je k dispozici informace o průběhu teploty vody v prvním letošním pololetí, včetně začátku léta.

Na prvním obrázku je průběh teploty vody od 29. prosince 2016 do 11. července 2017. Teplota je měřena v hloubce cca 30 cm, takže v době, kdy hladina byla zamrzlá, byla měřena teplota vody pod ledem. Naopak v létě údaje nezahrnují teplou vrstvičku vody těsně u hladiny, ale přibližně vrstvu vody, se kterou přichází do styku plavající osoba.

Teplota vody jaro 2017


Teplota vody závisí na několika faktorech, jedním z nejvýznamnějších je teplota vzduchu. Pro srovnání je na dalším obrázku teplota vody doplněna průběhem teploty vzduchu na nedaleké stanici Teplice.

Teplota vzduchu jaro 2017


Na obrázku je vidět mimo jiné postupné zvyšování teploty vody během velmi teplého března a naopak slabý pokles teploty vody během chladné druhé poloviny dubna. K nejvýraznějšímu oteplení vody došlo cca v období od 10. do 20. května, kdy se teplota vody zvýšila z 12 °C na 20 °C. V období od začátku června se teplota vody pohybuje v běžných letních hodnotách mezi 20 °C a 25 °C. A v jednotlivých dnech je vidět denní chod teploty vody, ale s výrazně menší amplitudou, než měla teplota vzduchu.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.