logo

Jak nám váží Automatický váhový box AWS

Jak se již psalo v seriálu o tom "Jak se staví váhovna" přinášíme Vám pohled na váhový box AWS-1, na kterém vážíme filtry exponované prašným aerosolem PM10 a PM2,5.

Automatizace celého postupu vážení přispívá k velké spolehlivosti a přesnosti vážení. Systém může zpracovat najednou až 320 filtrů v jedné sérii vážení. Kontrolní klimatizační jednotka, kódovací stanice, čtecí stanice a kalibrované váhy Sartorius jsou nejdůležitějšími komponenty celého systému.

Od kódování filtru po analýzu výsledků

Před prvním cyklem vážení jsou filtry stabilizovány v uzavřené AWS komoře po dobu 48 hodin (v souladu s ČSN EN 12341), a to za předem stanovené teploty a vlhkosti. Za účelem identifikace filtrů provede kódovací stanice označení čistých filtrů kódem. Další fázi zahrnují dva cykly vážení. Pokud existují rozdíly mezi prvním a druhým cyklem vážení (např. mimo stanovenou toleranci), pak budou dotyčné filtry ještě jednou zváženy ve třetím cyklu. Výsledky vážení jsou uloženy do databáze.

Po zvážení neexponovaných filtrů budou filtry vloženy do sekvenčních vzorkovačů na všech stanicích, které spravuje pobočka v Ústí nad Labem, a exponovány po dobu 24 hodin.

Po odběru vzorků z ovzduší jsou filtry opět uloženy do zásobníku AWS a jsou stabilizovány po dobu 48 hodin. Následuje série vážení exponovaných filtrů. Všechny údaje jsou opět zaznamenány do databáze. Mezi vyhodnocené údaje patří i hodnota rozdílu hmotnosti před a po expozici filtru - tzn. hmotnost prašného aerosolu.

-pm-

Vnitřní komora AWS

Vnitřní komora AWSJak vypadá váhovna po všech úpravách


AWS při kódování a vážení neexponovaných filtrů
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 4−2:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.