logo

Teplo jako v roce 2002

Zima se zatím letos ozvala jen na krátkou dobu a počasí se navrátilo minulý týden k teplotně výrazně nadnormálním dnům. V Žatci bylo v poslední lednovou středu naměřeno maximum 14,1 °C a byl tak překonán stávající rekord pro 27. ledna. Rekordy ale padaly minulý týden i na dalších stanicích například na Milešovce, v Tušimicích a i na horské stanici na Měděnci.

Tento týden teplé počasí pokračuje, už v pondělí padl teplotní rekord pro 1. února v Tušimicích (13,4 °C) nebo Liberci (10,7 °C). Vysoká byla minima v noci na úterý a na většině stanic na severu Čech budou pravděpodobně překonány dosavadní nejvyšší teplotní minima. Dnes bylo vyrovnáno teplotní maximum z roku 2002 v Teplicích, když zde naměřili 14,4 °C. Ještě tepleji bylo v ústeckém Vaňově, kde se teploměr zastavil na hodnotě 14,8 °C. Většina platných teplotních rekordů těchto dní je z velmi teplého přelomu ledna a února v roce 2002. Dnes sice na většině stanic dosavadní maxima překonána nebyla, ale na řadě z nich chybělo jen několik desetin k překonání dosud nejvyšších hodnot teploty pro dnešní den.

Následující dny už ale přinesou ochlazení a především na horách bude i sněžit. Ochlazení však nebude mít dlouhého trvání neboť na víkend lze očekávát opět oteplení.

-rt-
Průběh teplot na stanicích během posledních dvou dnů


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 8−7:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.