logo

Kontrola automatické sněhoměrné stanice v Zákoutí.

Dne 27. 1. 2016 jsme společně s kolegy z pobočky ČHMÚ Ústí nad Labem, hydrologem Janem Šrejberem a klimatoložkou Dášou Richterovou jeli na plánovanou služební cestu na kontrolu sněhoměrného polštáře v Zákoutí a také na hydrologickou stanici Třetí Mlýn na Chomutovce. Provedli jsme měření průtoku na Chomutovce a dále jsme pokračovali na inspekční návštěvu a kontrolní měření na sněhoměrnou stanici v Zákoutí.

Zkontrolovali jsme stav stanice jako celku, stanice vypadala v pořádku. Provést kontrolní měření váhovým sněhoměrem v bezprostředním okolí stanice a v profilu nad stanicí se nám bohužel už nepodařilo. Jak je vidět z obrázků, sněhu už zde bylo pomálu. Na obrázku se záznamem měření výšky sněhu je vidět jak rychle zde sníh odtával. Ještě den před naší inspekční cestou zde bylo ráno přes 15 cm sněhu. Ráno 27. 1. v den inspekční návštěvy, stanice zaznamenala kolem 5 cm. V poledne při naší návštěvě na stanici byla už pokrývka sněhu nesouvislá jak na sněhovém polštáři, tak také v okolí stanice. Měli jsme v plánu udělat kontrolní měření v přímém profilu na volném prostranství délky cca 30 - 50 m po vrstevnici nad sněhovým polštářem. Pro srovnání přikládám fota z měření, které zde bylo provedeno 21. 2. 2013 ještě před instalací sněhoměrné stanice. Byla zde naměřena průměrná výška sněhu v profilu 42 cm a vodní hodnota 60 mm. Dále přikládám foto z loňského měření 10. 2. 2015 s průměrnou výškou sněhu 35 cm a s vodní hodnotou 100 mm.

-rk-

Měření ve stanici III. Mlýn

Měření ve stanici III. Mlýn


Zákoutí 2013

Zákoutí 2013


Zákoutí 2015

Zákoutí 2015


Zákoutí 2016

Zákoutí 2016

Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.