logo

Kolikrát mrzlo v říjnu v okolí Ústí nad Labem

Říjen je typicky podzimní měsíc, ve kterém mohou jak doznívat letní horka, tak se dostavit předčasná zima. Letošní říjen nebyl v tomto smyslu nijak extrémní. A zatímco na horách někdy mrzne i v létě, v tomto podzimním měsíci se již objevily mrazy i přímo v krajském městě Ústí nad Labem a okolí.

A kolikrát za říjen tedy v Ústí nad Labem a okolí mrzlo? V krajském městě a jeho těsném okolí se nacházejí stanice Ústí nad Labem - Kočkov, Ústí nad Labem - Vaňov, Velké Chvojno a krušnohorská stanice Sněžník. Z toho na stanicích přímo ve městě, a to Ústí nad Labem - Kočkov a Ústí nad Labem - Vaňov, se vyskytl jeden mrazový den, tj. den s minimální teplotou pod nulou, a to bylo 12. října. Na stanici Sněžník se vyskytly 4 mrazové dny, a to od 11. 10. do 14. 10. A na stanici Velké Chvojno bylo mrazových dnů naměřeno 12, první z nich hned 1. října.

Na obrázku v příloze jsou zobrazeny denní minimální teploty v říjnu 2015 na jmenovaných čtyřech stanicích v Ústí nad Labem a nejbližším okolí.

-pj-

mrazy v Ústi 10 2015Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 4−2:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.