logo

Ve středu na severu Jizerka jedna z nejteplejších stanic

Ve středu 4. 11. byla na stanici Jizerka naměřena maximální teplota 15,1 °C. Tím se toho dne Jizerka stala téměř nejteplejší stanicí v Ústeckém a Libereckém kraji, tepleji bylo pouze v Hejnicích, kde maximum dosáhlo 15,4 °C. Mimo Liberecký kraj bylo na severu naměřeno jen o malinko tepleji na stanici Labská bouda v Královéhradeckém kraji, kde byla maximální teplota 15,6 °C. (Mimo severní Čechy bylo ještě tepleji například na Šumavě.). Naopak nejnižší maximální teplota byla ve středu naměřena na stanici Doksany, kde maximální teplota dosáhla +2,6 °C. Tato teplota sama o sobě není v listopadu nijak neobvyklá, ale zajímavé na ní je, že tato teplota na stanici Doksany byla toho dne nejnižší nejen z Ústeckého a Libereckého kraje, ale že se jednalo o vůbec nejnižší maximum z celé ČR. Přitom jde o stanici, která často bývá mezi nejteplejšími.

Naopak minimální teplota byla ve středu ze stanic Ústeckého a Libereckého kraje nejnižší na stanicích Jizerka-rašeliniště a Jizerka, a to -9,6 °C a -8,6 °C. I tato minima byla nejnižší i v rámci celé ČR. Nejvyšší minimum z těchto krajů bylo ve středu na stanici Klínovec těsně za hranicí Ústeckého kraje, a to 8,6 °C. Mimo Ústecký a Liberecký kraj bylo tepleji jen na Sněžce, kde minimální teplota klesla na 9,2 °C.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.