logo

Smogová situace SO2

Ve čtvrtek 5.listopadu ve 14:23 SEČ byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací oxidu siřičitého (SO2) pro Ústecký kraj. Stalo se tak po dlouhých 18 letech. V posledních letech byla vyhlašována smogová situace pouze na vysoké koncentrace polétavého prachu (PM10).

Ve čtvrtek došlo na stanici Lom u Mostu k překročení prahové hodnoty 250 mikrogramů/m3 SO2. Nejvyšší hodinová koncentrace byla na této stanici dosažena v 11:00 SEČ - 395 mikrogramů/m3 SO2.

Během noci na pátek koncentrace SO2 rychle poklesly a smogová situace byla pro Ústecký kraj odvolána. V platnosti byla v pátek ještě smogová situace z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 pro další regiony v České republice. Aktuální podrobnosti naleznete zde.

V sobotu a v neděli očekáváme postupné zlepšování roztpylových podmínek a pozvolný pokles koncentrací znečišťujících látek. Zpočátku však bude ještě místy trvat teplotní inverze, která by se ale v neděli měla definitivně na většině území rozpustit a rozptylové podmínky by tak měly být dobré.

-rt-
Pohled na přízemní mlhy z Milešovky.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.