logo

Konference ECSS 2015

V září se uskutečnila už v pořadí osmá konference ECSS (European Conference on Severe Storms). Letos se setkání odborníků v oblasti konvektivních bouří událo v rakouském Wiener Neustadtu.

Před zahájením samotné konference se konalo valné shromáždění (General Assembly) ESSL, za účasti zástupce ČHMÚ coby institucionálního člena ESSL. Kromě schválení zprávy o hospodaření ESSL za minulé období a finančních výhledů na rok 2016 a schválení obsahu výroční zprávy ESSL za rok 2014 byla další náplní jednání volba členů výkonné rady resp. členů poradní rady. Na jednání byli přítomní informováni o stavu vyvíjené aplikace EWOB (European Weather OBserver App) pro chytré telefony.

Během pětidenního jednání bylo předneseno více než 70 prezentací a vystaveno více než 100 posterů. Na konferenci pořádanou ESSL (European Severe Storms Laboratory) zamířili se svými příspěvky i zástupci českých institucí - tedy ČHMÚ, ÚFA a AMS. Vzhledem k celosvětové účasti bylo možné konzultovat bouřková témata například i se specialisty z Japonska, Ruska, Brazílie, USA, Austrálie nebo Turecka. V řadě příspěvků byla citována či použita databáze ESWD, která slouží napříč celou Evropou k mapování nebezpečných meteorologických jevů.

V pořadí devátá konference se uskuteční v roce 2017 v chorvatské Pule.

-rt-
Česká republika má už dlouhou dobu velice dobře zpracovanou databázi tornád, ale každým rokem přibývají další země
Příspěvek kolegů ze Slovenského hydrometeorologického ústavu
Zajímavá a podrobná zpráva o historickém výskytu tornáda před 250 lety v Německu
Rané teorie vzniku tornád
Zpráva o extrémním krupobití v bulhraské Sofii
Pomník obětem silného tornáda (F4) ve Wiener Neustadt
Po stopách tornáda ve Wiener Neustadtu v roce 1916 (v pozadí jediná část továrny na lokomotivy, která se dochovala)
Problematika měření krup při bouřkách... :-)


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.