logo

Teploty vzduchu v červenci 2015 v Ústeckém a Libereckém kraji

Na většině klimatologických stanic v Ústeckém a Libereckém kraji činí odchylka průměrné měsíční teploty vzduchu v červenci 2015 od normálu více než 2,5 °C. Takový měsíc hodnotíme jako teplotně MIMOŘÁDNĚ NADNORMÁLNÍ.

Jak je vidět z grafu průměrných červencových teplot vzduchu za období 1961‐2015, nejteplejší červenec jsme zaznamenali v roce 2006 a 1994. Naopak nejchladnějším byl červenec 1979.

Teplotně nadnormální červenec 2015 dokumentujeme i počtem letních a tropických dní na vybraných stanicích v přiložené tabulce.

Absolutně nejvyšší teplota vzduchu v měsíci červenci byla ve sledovaných krajích naměřena dne 7. 7. 1957 na stanici v Hněvicích (okr. LT): 39,1 °C. V červenci letošního roku vyšplhala rtuť teploměru nejvýše na hodnotu 37,2 °C dne 22. 7. 2015 v Doksanech.

-dr-

Průměrná měsíční tabulka vzduchu.


Porovnani průměrných červencových teplot vzduchu s normálemDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.