logo

Měření s přáteli z druhé strany Krušných hor

V úterý dne 17. 3. 2015 se uskutečnilo měření vodního stavu řeky Mandavy s našimi německými přáteli ve Varnsdorfu a Seifhennersdorfu. Poté proběhlo měření už jen s českým zastoupením na Mandavě v Rumburku. Počasí nám přálo, a tak byla hydrologická spolupráce zcela ideální.

První naší společnou zastávkou byla stanice v německém městečku Seifhennersdorf, kde někteří z nás byli poprvé a byli překvapeni prostředím a vybaveností zdejší stanice (nejspíše i díky začínajícímu jarnímu sluníčku – vždyť i u nás v Čechách je tak krásně).Druhou společnou zastávkou byla stanice na české straně toho dne zájmového území ve Varnsdorfu. Sluníčko se na nás stále smálo, a tak nebyl důvod si kazit dobrou náladu silným větrem, který stěžoval práci hydrologů (těch v holinkách s vodou po kotníky) neustálým přívalem suchého spadaného listí do profilu Mandavy.
Den zakončila česká výprava na poslední stanici v Rumburku. Zřejmě i tam na nás stále mysleli kolegové Martin Novák a spol. z Regionálního Předpovědního Pracoviště (RPP), protože sluníčko nás stále doprovázelo.

-lu-
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.