logo

Mrazy na Ústecku v uplynulém týdnu

V průběhu uplynulého týdne v oblasti nízkého tlaku převládalo počasí s proměnlivou oblačností, občas i s vyjasněním. V této době se vyskytovaly značné rozdíly v minimálních teplotách, v závislosti na aktuální oblačnosti a na tvaru terénu.

Na přiloženém obrázku je průběh minimálních denních teplot v období od 29. ledna do 5. února v nejbližším okolí Ústí nad Labem. Z grafu je na první pohled vidět, že minimální teploty i v rámci takto malé oblasti byly značně rozdílné, v některých dnech rozdíly minimální teploty mezi jednotlivými stanicemi přesahovaly i 10 °C.

Pro zajímavost ještě můžeme dodat, že dne 31. ledna stanice Velké Chvojno s minimální teplotou -15,1 °C byla toho dne nejchladnější stanicí v ČR.

-pj-
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.