logo

Automatická stanice Frýdlant

Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu (okr. Liberec) uvedla 5. 6. 2014 do provozu automatickou meteorologickou stanici. Stanice měří teplotu vzduchu, přízemní teplotu vzduchu, vlhkost vzduchu, rychlost a směr větru, srážky, tlak vzduchu, teplotu půdy v hloubkách 10, 20, 50 a 100 cm. Stanice je plně kompatibilní s automatickými stanicemi v dobrovolnické síti ČHMÚ. Data stanice Frýdlant jsou v „on-line“ režimu přenášena do sběrného centra na pobočce ČHMÚ v Ústí nad Labem a následně importována do klimatologické databáze ČHMÚ.

Aktuální naměřené údaje ve formě grafu budou během několika dní zpřístupněny k prohlížení v grafech počasí v ČR nebo v grafech automat. stanic ČR.

-dr-

graf


Na meteorologickém stožáru ve výšce 2 m je umístěno teplotně-vlhkostní čidlo, ve výšce 5 cm nad zemským povrchem přízemní teploměr. V pozadí je umístěn váhový srážkoměr opatřený ochranným límcem proti větru.

Na meteorologickém stožáru ve výšce 2 m je umístěno teplotně-vlhkostní čidlo, ve výšce 5 cm nad zemským povrchem přízemní teploměr. V pozadí je umístěn váhový srážkoměr opatřený ochranným límcem proti větru.


Ultrasonické čidlo na měření směru a rychlosti větru umístěné na stožáru na střeše budovy.

Ultrasonické čidlo na měření směru a rychlosti větru umístěné na stožáru na střeše budovy.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.