logo

Mezinárodní výměna fenologických dat

Dne 28. 4. 2014 se konalo mezinárodní jednání v rámci akce PEP 725 (Pan European Phenology) o výměně fenologických dat, Česká republika (ČHMÚ) je rovněž zapojena do této spolupráce. Jednání se uskutečnilo na ZAMG (Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik) ve Vídni.

Ve druhé části jednání byly prezentovány příspěvky o nejnovějších fenologických výzkumech. Mezi nejzajímavější příspěvky patřila přednáška prof. Anette Menzel z univerzity v Mnichově s názvem „Phenology at the crossroads?“ a dr. Elizabeth M. Wolkovich z univerzity v Harvardu s přednáškou na téma „Historical phenological records and applications to global change ecology“.

-lh-

Vybrané výsledky fenologických pozorování v České a Slovenské republice

Vybrané výsledky fenologických pozorování v České a Slovenské republiceDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.