logo

Nové stanice PAH

Moravskoslezský kraj se snaží o důkladnou rekognoskaci úzkého i širšího okolí Ostravy silně znečištěné řadou zdrojů prašného aerosolu PM10 a karcinogenního benzo(a)pyrenu (BaP). V letošním roce si tak objednal měření BaP ve dvou pro nás tak těžko zapamatovatelných místech, v Ludgeřovicích a v Brušperku.

Obě místa vybírali technici ČHMÚ pobočky v Ostravě ve spolupráci s pracovníky KÚ v Ostravě. Jedná se o velké obce, kde se projeví na znečištění ovzduší jak řada lokálních topenišť tak i průmyslově zatížená Ostrava, místní doprava a další. Abychom analyzovaná data dobře verifikovali, potřebujeme si udělat představu o přímém okolí stanice. A o tu se s vámi podělíme.

-hp-

Brušperk se rozkládá podél Ondřejnice. Byl problém najít vhodné místo pro vzorkovač.

Brušperk se rozkládá podél Ondřejnice. Byl problém najít vhodné místo pro vzorkovač.


A takhle vypadá okolí stanice.

A takhle vypadá okolí stanice.


I Ludgeřovicemi protéká Ludgeřovický potok.

I Ludgeřovicemi protéká Ludgeřovický potok.


Tady nás přivítal i technik odběru a seznámil nás s aktuálním děním v obci.

Tady nás přivítal i technik odběru a seznámil nás s aktuálním děním v obci.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 8−7:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.