logo

Zhodnocení klimatologické zimy 2013/2014 na území pobočky ČHMÚ v Ústí n. L.

Klimatologická zima (dále jen KZ), označovaná též jako meteorologická zima, je období od 1. prosince do 28. (29.) února. V níže uvedených tabulkách je na příkladu horských meteorologických stanic Nová Ves v Horách (725 m n. m., okr. Most, Krušné hory), Bedřichov (777 m n. m., okr. Jablonec nad Nisou, Jizerské hory) a nížinné stanice Doksany (158 m n. m., okr. Litoměřice) uvedeno srovnání letošní KZ (tj. období od 1. 12. 2013 do 28. 2. 2014) s normálem (1961-1990). U všech charakteristik je současně uvedena maximální a minimální dosažená hodnota pro období KZ za období 1961-2014.

tabulka


Závěr:
Jak vyplývá z uvedených výsledků, klimatologickou zimu 2013/2014 můžeme z hlediska teploty vzduchu a doby trvání slunečního svitu hodnotit jako nadprůměrnou, z hlediska úhrnu srážek a sněhové pokrývky jako podprůměrnou.

-dr-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.