logo

Trojstranné jednání

Ve dnech 28. 1. a 29. 1. 2014 proběhlo na pobočce ČHMÚ Ústí nad Labem trojstranné (Česko-Německo-Polsko) jednání k odsouhlasení průměrných měsíčních průtoků za rok 2013 na Lužické Nise v hraničních profilech vodoměrných stanic Česká republika stanice Hrádek nad Nisou, Spolková republika Německo stanice Hartau a Polská republika stanice Porajów. Měsíční měřené průtoky ve stanicích, které nesplňují dohodnutá kritéria musí být upraveny na základě odsouhlasené metodiky.

Lužická Nisa pramení v České republice u Jablonce nad Nisou, území ČR opouští s plochou povodí cca 355 km2, dále pokračuje do Německa jako Lausitzer Neiße a následně do Polska jako Nysa Łużycka. Tok řeky tvoří přirozenou hranici mezi Německem a Polskem.

Součástí jednání je plánování společných měření v měrných profilech Hrádek nad Nisou, Hartau a Porajów na rok 2014, kterého se zúčastní měřící skupiny všech tří zemí.

-ip-

Povodí Lužické Nisy na území České republiky

Povodí Lužické Nisy na území České republiky


Měrný profil Hrádkek nad Nisou

Měrný profil Hrádkek nad Nisou


Měrný profil Hartau

Měrný profil Hartau


Měrný profil Porajów

Měrný profil PorajówDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.