logo

Teplotní rozdíly na Ústecku 30. 12. 2014

V noci na 30. 12. se v některých částech Ústeckého a Libereckého kraje udržovala oblačnost, jinde se na delší či kratší dobu vyjasnilo. To se také projevilo ve značně rozdílných teplotách v rámci obou krajů. Nejtepleji bylo na stanici Kopisty, kde byla naměřena minimální teplota -6,2 °C a šlo o nejvyšší minimum toho dne nejen v severních Čechách, ale v rámci celé republiky. Nejnižší minimum dne 30. 12. v Ústeckém a Libereckém kraji bylo naměřeno na stanici Velké Chvojno, a to -17,7 °C. Na stanici Jizerka bylo tentokrát tepleji, minimum tam dosáhlo -11,6 °C.

Značné rozdíly teplot byly zaznamenány i přímo v blízkém okolí Ústí nad Labem. Zatímco nedaleké Velké Chvojno naměřilo minimum již zmíněných -17,7 °C, stanice Ústí nad Labem - Kočkov naměřila minimální teplotu -7,4 °C, stanice Ústí nad Labem‑Vaňov -9,3 °C a krušnohorská stanice Sněžník zaznamenala minimum -9,2 °C.

Na obrázcích v příloze je vidět průběh teploty na stanici Ústí nad Labem - Kočkov a Velké Chvojno.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.