logo

Děčínský Sněžník v prosinci nejtepleji

Teplé počasí pokračuje po listopadu i v prosinci. I tento měsíc je prozatím několik stupňů nad teplotním normálem. Nejvyšší teploty v Podkušnohoří dosahovaly v pondělí a v úterý ke 12 °C a to dokonce i v nočních hodinách. Nové nejvyšší teplotní minimum pro 23.prosince mají nyní dokonce úplně všechny stanice na severu Čech.

Mimořádně teplo bylo především na Děčínském Sněžníku, kde mají nyní novou hodnotu nejvyššího teplotního minima pro měsíc prosinec. Teplota tam po celý den neklesla pod 7,4 °C a překonána tak byla žhavá hodnota z 12.prosince 1994, který zůstává dnem s nejvyšším minimem teploty na většině stanic na severu Čech.

I tato pokračující teplá epizoda přispěje k letošnímu velice teplému roku. Nyní už je jisté, že i přes ochlazení v úplném závěru roku, bude rok 2014 minimálně na některých stanicích na severu Čech nejteplejší v historii jejich měření. Například v Teplicích bude letošní rok nejteplejší a předstihne roky 1934 a 2007, kdy byla celoroční teplota 10,6 °C.

Na závěr ještě doplníme předpověď na poslední týden tohoto roku. Štědrý den bude posledním výrazně teplejším dnem, následně se začne ochlazovat a od severozápadu až severu k nám pronikne chladný vzduch. Zima by měla na našem území s menší přestávkou vydržet až do začátku roku 2015. Mrznout už bude na Štěpána a sněhové srážky se pak mohou vyskytovat i v nížinách a do konce roku by mohly být i četnější.

-rt-
Stanice Sněžník rekordní prosincový den25cm sněhu na Sněžníku (na délku)Nárazy větru na rozhledně na Sněžníku v pondělí 22.12. přesahovaly 20 m/s


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.