logo

Říjnové mrazy na Ústecku

Říjen je podzimní měsíc, kdy ještě nebývají běžně celodenní mrazy, ale noční a ranní mrazy se již občas vyskytují. Tak tomu bylo i letos, v říjnu, který byl jinak v Ústeckém a Libereckém kraji teplotně silně nadnormální.

Ze 34 stanic Ústeckého a Libereckého kraje, z kterých jsou v současné době k dispozici teplotní minima za říjen, se mráz v říjnu vyskytl na 30 stanicích. Nejnižší minimum bylo klasicky naměřeno na Jizerce - stanice Jizerka naměřila -6,0 °C a stanice Jizerka-rašeliniště naměřila -6,2 °C. V nižších polohách bylo nejnižší minimum naměřeno na stanici Český Dub - Modlibohov, a to -3,4 °C.

Nejvyšší počet mrazových dnů byl naměřen na stanici Jizerka-rašeliniště (8) a Jizerka (7), čtyři mrazové dny byly naměřeny na horských stanicích Harrachov, Měděnec a Snědava a na stanici Český Dub - Modlibohov, tři mrazové dny byly zjištěny na stanicích Desná-Souš, Doksy, Turnov a Velké Chvojno. Dva mrazové dny byly na 8 stanicích a jeden mrazový den se vyskytl na 11 stanicích.

A jak to vypadalo přímo v okolí krajského města?
Na stanicích Ústí nad Labem - Kočkov a Ústí nad Labem - Vaňov a na horské stanici Sněžník se vyskytl 1 mrazový den, na stanici Velké Chvojno nedaleko obce Velké Chvojno se vyskytly 3 mrazové dny. Graf s průběhem minimálních teplot na uvedených 4 stanicích v krajském městě a okolí ne na obrázku v příloze, horská stanice je označena čárkovaně.

-pj-
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.

-->