logo

Rekordně rozehřáté Krušné hory

Příliv teplého vzduchu od jihu pokračuje i nadále nad naše území a projevuje se, jak je na podzim typické, především ve vyšších vrstvách atmosféry. O víkendu bylo na severu Čech nejtepleji v Krušných horách a také v nejsevernějším výběžku Libereckého kraje.

Letošní první listopad se zapíše jako dosud nejteplejší listopadový den v Krušných horách. Na Měděnci (od roku 1968) a v Nové Vsi v Horách (od roku 1942) byly naměřeny dosud nejvyšší listopadové teploty v historii měření těchto stanic. V Nové Vsi zaznamenali 17 °C, čímž byl překonán rekord 16,9 °C z 2.11.1982, Měděnec naměřil novou nejvyšší hodnotu pro měsíc listopad 16,6 °C. Teplo bylo například i na blízké Milešovce, kde se hodnotou maxima 15,6 °C vyrovnal dosud platný listopadový teplotní rekord.

Neděle byla pro změnu teplejší v Libereckém kraji a vynikly Hejnice, kde bylo naměřeno 19 °C (nejvyšší teplota pro 2.11.) a ani zde už mnoho nechybělo do měsíčního rekordu z roku 2006, kdy zde naměřili 20,2 °C. Vysoká teplota a nový rekord pro 2.11. byl změřen v Bedřichově, kde se maximum dostalo na hodnotu 14,5 °C a také přibližně stupeň scházel do měsíčního maxima.

V tomto týdnu očekáváme jen velmi krátkodobé ochlazení ve čtvrtek, ale vzhledem k teplotní inverzi se projeví zejména na horách. Příliv teplého vzduchu zejména ve vyšších hladinách ale bude dál pokračovat a v první polovině listopadu se tak i nadále dá očekávat teplé počasí s četnými inverzemi. Na příchod zimy si zatím budeme muset ještě nějaký čas počkat.

-rt-
Slunečná a teplá sobota v Krušných horách


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.