logo

V září už na Ústecku mrzlo

Zatímco říjen je zatím poměrně teplý, v měsíci září už se vyskytly i chladné dny, například 24. září. Asi nepřekvapí, že v září se vyskytly mrazové dny v horských mrazových kotlinách, například na stanici Jizerka se vyskytly 4 mrazové dny a na nedaleké stanici Jizerka-rašeliniště 5 mrazových dnů. Na těchto stanicích klesla minimální teplota až pod -5 °C. Mráz se vyskytl i na dalších horských stanicích; stanice Smědava zaznamenala dva mrazové dny (tedy dny s minimální teplotou pod nulou) a na stanicích Harrachov a Bedřichov se vyskytlo po jednom mrazovém dnu.

Mráz se však vyskytl nejen na horách, ale i v nižších polohách. Na stanici Velké Chvojno, umístěné nedaleko obce Velké Chvojno v okrese Ústí nad Labem, byl dne 24. září rovněž zaznamenán mráz, minimální teplota toho dne tam dosáhla -1,4 °C. Přitom nejde o žádné hory, nadmořská výška stanice je 386 metrů, tedy o pouhých 11 metrů výš, než je nedaleká stanice Ústí nad Labem - Kočkov. Lze tedy konstatovat, že v září se vyskytl mráz i v nižších polohách nedaleko Ústí nad Labem.

V příloze je obrázek s grafem minimálních denních teplot v září 2014 na čtyřech stanicích v Ústí nad Labem a okolí. Stanice umístěná na horách je zobrazena čárkovaně.

-pj-
Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.