logo

Rekordně chladné ráno

Příliv chladného vzduchu v posledních dvou týdnech přináší na naše území nejen nižší denní teploty, ale také poměrně chladná rána. Nejnižší teploty letošního srpna byly zaznamenány v noci z nedělě 24. srpna na pondělí 25. srpna. V Žatci byl dokonce vyrovnán srpnový teplotní rekord, kdy stejně jako 26.8.1980 tam byla naměřena minimální teplota pouhých 2,6 °C.

Ještě na dalších 8 stanicích na severu Čech byla dosažena dosud nejnižší minimální teplota. Jablonné v Podještědí, Doksy, Česká Lípa, Turnov, Měděnec, Kopisty a obě ústecké stanice (Vaňov i Kočkov) si tedy připisují novou hodnotu minmální teploty pro 25. srpna. Uvádíme stanice, jejichž měřící řada je delší než 30 let. Nejchladněji bylo tradičně na Jizerce, kde teploměr klesl na mrazivých -2,8 °C, dále pak v Krušných horách v Šindelové (-2,1 °C), v Českém Dubu (+2,2 °C) a v Jablonném v Podještědí (2,3 °C).

Tento týden už takto výrazně chladné ráno nebude a noční teploty budou vesměs podstatně vyšší než dnes. Přesto ještě ve čtvrtek může být ráno opět trochu chladnější, ale teploty nebudou tak nízké jako dnes.

-rt-
Průběh teplot na stanicích na severu Čech


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.