logo

Rozdělení na vodním toku

Rozdělení vodního toku do dvou nebo více ramen je v přírodě běžný jev, který se vyskytuje zejména v plochých částech povodí.

K rozdělení ovšem častěji dochází zásahem antropogeních vlivů. Kdy za účelem napájení např. vodních ploch a elektráren vznikají uměle vytvořené kanály, které odvádějí vodu z hlavního toku. V takovýchto případech může být voda převáděna i ze sousedních povodí a tím je narušen přirozený odtokový proces v povodí. Význam těchto převodů je podstatný z hlediska často neevidovaného ovlivnění M-denních průtoků, které stanovují minimální průtok vodního toku.

-ip-

Rozdělovací objekt na Slunném potoce v Liberci


Rozdělení na levostranném bezejmenném přítoku Dobranovského potokaDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.