logo

Žhavý a žhavější

Příliv velmi teplého vzduchu už od víkendu přináší na naše území vysoké teploty v nočních i denních hodinách. Od druhé poloviny minulého týdne se soustavně otepluje a každý den je žhavější než ten předchozí. Například na Děčínském Sněžníku dnes v noci zaznamenali vůbec poprvé v červnu tropickou noc. Teplota tam neklesla pod rovných 20 °C. Měření teploty se tam provádí od roku 1989. Zároveň se jednalo o nejteplejší stanici na severu Čech za uplynulou noc.

Již v neděli ale padly první teplotní rekordy. Nejtepleji dokonce z celé České republiky bylo v Teplicích. Naměřili tam 33,5 °C. Včera byla nejteplejší stanicí na severu Čech Česká Lípa s 34,6 °C o desetinu před ústeckým Vaňovem. Dnes spolu soupeří opět Česká Lípa s Vaňovem a teploty už přesáhly 35 °C. Předpovědi dnešních maxim až 36 °C se tak vyplní.

Zítra už čekáme poslední žhavý den a ve druhé polovině týdne už bude výrazně chladněji než v uplynulých dnech. Zítra odpoledne a večer se mohou vyskytnout silnější bouřky doprovázené krupobitím, přívalovými srážkami a nárazovitým větrem.

Kompletní přehled nových naměřených teplotních maxim přineseme ve čtvrtek.

-rt-
Průběh teplot na stanicích na severu Čech


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.