logo

Horký březen potřetí

V minulém týdnu jsme opět zaznamenali četné teplotní rekordy. Na většině stanic byly ve čtvrtek, pátek a dokonce i v sobotu naměřeny nejvyšší maximalní teploty pro jednotlivé dny. Na některých stanicích byly rekordně vysoké i minimální teploty. To se týkalo soboty. Pátek 21. března se však na několika stanicích stal vůbec nejteplejším dnem v březnu v historii jejich měření. Podrobný výpis rekordů tentokrát vzhledem k vysokému počtu nových denních maxim teploty omezíme jen na extrémy za celý březen.

Po krátkém ochlazení bude konec března opět teplý, teploty však nebudou dosahovat rekordních hodnot jako v předchozích dnech. Přesto mohou opět na některých místech atakovat hranici 20 °C.

Přehled nových teplotních extrémů pro březen naleznete v tabulce (první část nejvyšší maxima, druhá nejvyšší minima):

Stanice Nejvyšší maximum
v březnu
Délka měření
Doksany 23,8 °C 64
Ústí nad Labem, Kočkov 21,0 °C 39
Ústí nad Labem, Vaňov 23,1 °C 67
Turnov 22,0 °C 46
Česká Lípa 22,7 °C 67
Stanice Nejvyšší minimum
v březnu
Délka měření
Hejnice 12,9 °C 46
Měděnec 8,6 °C 35
Varnsdorf 10,4 °C 60

-rt-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.