logo

Zhavarovaný vrt

Na začátku údolí Suché Kamenice, kousek od Hřenska, lze najít klasickou ukázku, jak to může dopadnout, když se odborně nezlikviduje starý průzkumný vrt. Organizace, která jej vyvrtala, nebo jej vlastní musí podle vyhlášky č. 369/2004 Geologického zákona takový nepotřebný vrt zlikvidovat. Majitele tohoto vrtu to zřejmě nijak netrápí a s nějakou likvidací se neobtěžuje. Z vrtu volně vytéká asi 30 l/s kvalitní (slabě železité) vody do Labe, čímž se nepřirozenou cestou zbytečně odvodňuje zřejmě Cenomanský kolektor. Jedinou radost z toho mají fotografové ze širokého okolí, kteří si tuto atrakci nenechají uniknout.

-jd-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Václav Šafr napsal v 22:13:01 dne 2017-03-10 (89.103.174.xxx)
Odtékající vody je jistě škoda; nicméně, to co předvedla asanující firma je diletantství hraničící s kriminalitou. Doufám, že se jejich odvedenou "prací" někdo kompetentní zabývá!!! Zdravím, Šafr

Počet komentářů: 1