logo

Freiberg – významné hornické město.

Ve dnech 27. - 28. května 2013 se ve Freibergu konalo zasedání česko-německé pracovní skupiny pro ochranu ovzduší. Jednání se kromě zástupců saského, bavorského a českého ministerstva životního prostředí zúčastnili i zástupci KÚ Ústeckého kraje, ČIŽP a ČHMÚ. Jednalo se například o evropské legislativě, stížnostech na zápach v příhraničních oblastech, o měření a informovanosti v příhraničních oblastech.

My vám však chceme hlavně předvést krušnohorské hornické město Freiberg, ve kterém jsme nejen jednali, ale měli jsme i možnost projít se jeho uličkami. A bylo se na co dívat. Nejstarší hornická univerzita, řada kostelů i opravený zámek, uličky se svoji atmosférou, vývěsní štíty, to je jen ochutnávka lákající k návštěvě města.

-hp-

Horní náměstí s radnicí.

Horní náměstí s radnicí.


Kašna na horním náměstí.

Kašna na horním náměstí.


Jeden z pěti kostelů, které jsme viděli.

Jeden z pěti kostelů, které jsme viděli.


Nově opravený zámek s expozicí minerálů.

Nově opravený zámek s expozicí minerálů.


Jedna z mnoha uliček.

Jedna z mnoha uliček.


Vývěsní štíty jsou všude.

Vývěsní štíty jsou všude.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.