logo

Měření ovzduší v České Lípě – epizoda 2.

Plníme svůj slib a představujeme další lokalitu. Škola ve čtvrti Svárov je obklopena rodinnými domky a charakterizuje i všechna podobná místa v České Lípě. Jsme rádi, že se nám povedlo zvládnout nezbytnou papírovou mašinérii a měřit v topné sezóně, kdy se v koncentracích prašného aerosolu a benzo(a)pyrenu případný příspěvek lokálních topenišť projeví.

Práce to nebyla lehká. Na náměstí museli technici měřicí vůz připravit na převoz, sundat vzorkovač a stožár a na novém místě zase instalovat. Ale to nebylo všechno. Podívejte se.

-hp, jk, pg-

Instalace

Instalace je vlastně rutina.


Instalace pívodu proudu

Ale dostat se k přívodu proudu bylo horší. Místo je vzdálené a je potřeba zabezpečit přívod proudu tak, aby kabel neohrozil žáky ZŠ.


Instalace hotova

Dobrá věc se podařila. Díky souhlasu vedení školy a spolupráci paní školníkové měříme na předem vybraném místě pod dohledem kamer. Takže pokud vše poběží tak jak má, v pondělí se stěhujeme a v úterý vás seznámíme s dalším stanovištěm. Víte již, kde to bude?Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.