logo

Nová sněhoměrná stanice.

Dne 22. 10. 2013, proběhla instalace sněhoměrné stanice na lokalite Zákoutí.

Jedná se o první sněhoměrnou stanici v působnosti ústecké pobočky. Výběr lokality jsme provedli v loňském roce s kolegy z oddělení hydrologického výzkumu Janem Jirákem a Šimonem Berchou, kteří také vše kolem instalace sněhoměrného polštáře zařídili. Do konce roku by měla být instalována ještě jedna sněhoměrná stanice na Krušných horách v lokalitě Pernink.

Oproti předchozím sněhovým polštářům je tento kruhový o průměru 3m. Odpadl tím problém s rohy a případnými vzduchovými bublinami v nich. Polštář vyrobila česká firma - je z PVC a má dvojité zalepené sváry. Zkoušku provedli natlakováním, kdy se polštář nafoukl na výšku cca 0,5 m (v instalaci má mocnost 8 - 10 cm) a po té ho zatížili 1 tunou. Materiál se používá jako na pochozí střechy a má min. životnost 30 let, sváry by měly podle výrobce vydržet to samé. Tlaková čidla jsou v šachtě mimo polštář. Dají se vyměnit bez ztráty kapaliny - tedy se dají např. přes léto nechat zkalibrovat. Tlaková čidla jsou od 2 různých výrobců, kvůli srovnaní. Byly speciálně nakalibrovány na rozsah 0 - 2 m, tedy by měly být přesnější. Teplota "kapaliny" je měřena pod i nad polštářem, navíc čidlo od Fiedlera má vlastní export teploty z teplotní kompenzace. Ultrazvuk je vylepšený o export teploty z teplotní kompenzace, tedy budeme mít přehled v případě falešných výkyvů, zda to bylo způsobeno teplotou.

-rk-

Dne 5. 11. 2013 proběhla kontrola sněhoměrného polštáře v lokalitě Zákoutí v rámci kontroly hydrologických stanic kolegy s oddělení hydrologie.

Dne 5. 11. 2013 proběhla kontrola sněhoměrného polštáře v lokalitě Zákoutí v rámci kontroly hydrologických stanic kolegy s oddělení hydrologie.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.