logo

Konec meteorologických budek…

Instalací automatických čidel na stanicích Děčín (okr. Děčín, 172 m n. m.) a Sněžník (okr. Děčín, 567 m n. m.) byla dokončena automatizace klimatických stanic v rámci působnosti pobočky ČHMÚ v Ústí nad Labem. S klasickou meteorologickou budkou vybavenou standardními meteorologickými přístroji se tak můžeme setkat už jen na profesionální meteorologické stanici Doksany, kde se provádí srovnávací měření, to znamená, že se základní meteorologické prvky měří souběžně automatickými čidly i klasickými přístroji.

Automatické stanice na Sněžníku a v Děčíně poskytují v desetiminutovém intervalu údaje o teplotě vzduchu, relativní vlhkosti vzduchu, směru a rychlosti větru, přízemní teplotě vzduchu a srážkových úhrnech.

Naměřená data, nejen těchto automatických stanic, můžete sledovat zde.

-dr-

Stanice Sněžník před automatizací.

Stanice Sněžník před automatizací.


Stanice Sněžník po automatizaci.

Stanice Sněžník po automatizaci.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.