logo

Konec října je a bude výrazně teplý

Příliv velmi teplého vzduchu, který původně minulý týden přinesl rekordní říjnové teploty do Španělska, nyní zažívá a bude zažívat také střední Evropa včetně České republiky. Vzhledem k probíhajícímu podzimu už se asi často stane, že nebude teplo na všech místech a nezřídka se vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost. Na ostatních místech ale očekáváme vysoké teploty, které v některých případech budou překonávat i nejvyšší dosud naměřené hodnoty.

Uplynulý víkend končil docela vysokými teplotami zejména na jihu Čech, když České Budějovice zaznamenaly maximum 22,1 °C. Přesto však říjen umí být i teplejší, totiž před rokem na den přesně měli na jihu Čech téměř 25 °C. Dnes se teplo díky rozrušení teplotní inverze dostalo i na sever Čech. Už ranní teploty byly poměrně vysoké a například v Libereckém kraji byla naměřena na všech stanicích dosud nejvyšší minimální teplota pro dnešní den. Pro definitivní potvrzení minimálních rekordů však budeme muset počkat do dnešní 22. hodiny.

Maximální teploty dnes na několika místech na severu Čech překročily 20 °C a zatím padl teplotní rekord pro dnešní den na osmi stanicích v Ústeckém i Libereckém kraji (Kopisty, Ústí nad Labem-Vaňov, Doksany, Teplice, Česká Lípa, Doksy, Ústí nad Labem-Kočkov, Jablonné v Podještědí).

Dle předpovědi se na velmi teplé ráno s teplotou okolo 16 °C mohou těšit ve středu ve Frýdlantu v důsledku silného větru po celou noc z úterý na středu. Zítra přineseme podrobnější informace o překonaných hodnotách rekordů.

-rt-


Graf teplot ze stanic na severu Čech


Graf teplot ze stanic na severu Čech


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.