logo

Proč se stěhují stanice OOČO?

Měřicí stanice, na kterých se sleduje znečištění ovzduší, bývají umístěny tak, aby měřené znečištění nebylo okamžitě ovlivňováno místním, pro širší okolí nevýznamným, krátkodobým zdrojem. Měřicí stanice se tedy většinou budují na okrajích obcí, kde je lokální ovlivnění malé a naměřené znečištění dobře popisuje znečištění ovzduší většího území. Pokud se ale výrazněji změní využití lokality, kde je měřicí stanice i mnoho let, nezbývá, než přikročit k hledání jiného místa, které není ovlivněno např. lokálními topeništi. Spolupracujeme s místními úřady s využitím místních urbanistických plánů a plánů rozvoje obcí. V současné době pracujeme například na změně umístění měřicí stanice AIM Frýdlant, kde se v okolí stanice začalo stavět a stavět se bude dál.

-lj-

Stanice AIM Frýdlant v roce 2002

Stanice AIM Frýdlant v roce 2002

Stanice AIM Frýdlant nyní.

Stanice AIM Frýdlant nyní.

Místo, kam bude stanice přesunuta – na obzoru, v dohledu od současného místa, kde se už stavět nebude.

Místo, kam bude stanice přesunuta – na obzoru, v dohledu od současného místa, kde se už stavět nebude.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.