logo

Rázně kráčíme s dobou.

Hitem současnosti je předpona „nano-„. Významným hráčem na poli nanotechnologií a výzkumu nanočástic je Přírodovědecká fakulta UJEP v Ústí nad Labem, jak dokládá nedávno otevřená průřezová výstava na naší pobočce. Nanočástice jsou charakterizovány velikostí do cca 100 nm, a právě takové částice měří ojedinělým způsobem oddělení ochrany čistoty naší pobočky v rámci projektu UltraSchwarz. Více o projektu si přečtete na stránkách naší pobočky.

-hej- -hp-

Na obrázku je vidět rozložení jednotlivých velikostních tříd ultrajemných částic v srpnu 2012 v Ústí nad Labem. Výrazný je podíl nanočástic o velikosti 10 – 50 nm.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.