logo

Předpověď srážek do úterý (ECMWF a ALADIN)

Četné přeháňky a bouřky, zejména na návětří hor, mohou přinášet srážky, jejichž úhrny mohou lokálně dosahovat i několika desítek milimetrů. Tato situace neovlivní přímo velké toky, ale může způsobit krátkodobé rychlé vzestupy na menších tocích.
Zejména v noci na pondělí už budou kombinované i s trvalými srážkami.
Modely stále výrazněji preferují jižnější variantu polohy maxima srážek, na severozápadě v pondělí předpovídají už srážky slabší.

Dnes přinášíme pro srovnání kromě modelu Evropského centra pro střednědobou předpověď (sídlí v anglickém Readingu) také předpověď podrobného modelu ALADIN počítaného na ČHMÚ. Na něm je patrný předpoklad značně proměnlivých úhrnů z konvektivních srážek.

Doporučujeme sledovat aktuální verze výstražných informací ČHMÚ, a to buď na tomto serveru nebo na portálu ČHMÚ.

-mno-


Kumulované úhrny srážek [mm] do pondělního rána (10.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWFKumulované úhrny srážek [mm] do úterního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWF


Kumulované úhrny srážek [mm] do pondělního rána (10.6.2013, 8 hod. SELČ) podle modelu ALADIN (ČHMÚ)Kumulované úhrny srážek [mm] do úterního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle modelu ALADIN (ČHMÚ)


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 8−7:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.