logo

Předpověď srážek do úterý (ECMWF) II

V sobotu se vyskytnou četné přeháňky, zejména v blízkosti hor i bouřky, srážkové úhrny mohou lokálně dosahovat i několika desítek milimetrů. Tato situace neovlivní velké toky, ale může způsobit krátkodobé rychlé vzestupy na menších tocích, jakými jsou např. potoky odvádějící vodu z Krušných hor, ale určité riziko je také třeba v povodí Kamenice.
V neděli a v noci na pondělí už budou kombinované i s trvalými srážkami.
Současné modely většinou preferují jižnější variantu polohy maxima srážek, ale stále existuje nezanedbatelná pravděpodobnost výskytu zvýšených úhrnů i v severní polovině Čech, zřejmě menšího plošného rozsahu.

Z těchto důvodů zde budeme předpovědi Evropského centra pro střednědobou předpověď (sídlí v anglickém Readingu) publikovat i v následujících dnech (do pondělka včetně) s tím, že od zítřka (neděle) přidáme i předpověď podrobného modelu ALADIN počítaného na ČHMÚ.

-mno-


Kumulované úhrny srážek [mm] do pondělního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWFKumulované úhrny srážek [mm] do úterního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWF


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.