logo

Předpověď srážek do úterý (ECMWF)

O víkendu nás čekají přeháňky, bouřky, v pondělí kombinované i s trvalými srážkami. Současné modely ale ještě nedošly ke shodě v přesné trase tlakové níže postupující od jihozápadu do střední Evropy, oblast s nejvyššími srážkami je v každém termínu umístěna odlišně, což v případě naší republiky znamená úplnou změnu regionu, příp. příslušného povodí.

Z těchto důvodů zde budeme předpovědi Evropského centra pro střednědobou předpověď (sídlí v anglickém Readingu) publikovat i v následujících dnech (do pondělka včetně) s tím, že od neděle přidáme i předpověď podrobného modelu ALADIN počítaného na ČHMÚ.

-mno-


Kumulované úhrny srážek [mm] do pondělního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWFKumulované úhrny srážek [mm] do úterního rána (11.6.2013, 8 hod. SELČ) podle ECMWF


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.