logo

Jak zlaté ručičky techniků zachraňují přístroje

aneb jak je nutná obnova měřicí sítě oddělení ochrany čistoty ovzduší.

Nejen analyzátory, ale i kontejnery jsou již na hranici životnosti. Těšíme se na nové z OP MŽP, ale termíny podpisů dobu realizace neustále posunují. Zatím si jen držíme palce.

Měřicí síť ochrany čistoty ovzduší byla postavena v letech 1991-1993 a od té doby kontejnery slouží. Chrání nejen vlastní přístroje a vybavení pro přenos dat, ale i techniky při jejich kontrole a servisu. Ovšem stav kontejnerů je již na pováženou a jen díky různým zásahům techniků nedošlo ještě ke zničení analyzátorů. Naše technička odběru z Liberce paní Horáková nám mailem poslala informaci o tom, že původní utěsnění střechy nevydrželo a v kontejneru je voda. Vyjeli jsme hned druhý den a tak vám můžeme ukázat pár obrázků z našeho rychlého zásahu.

-hp, jk-

Původní izolace se naplnila vodou.

Původní izolace se naplnila vodou. Naštěstí vydržela.


Řízené vypouštění

Řízené vypouštění.


Provizorní izolace střechy po vysušení

Provizorní izolace střechy po vysušení.


Nouzový svod vody

A po utěsnění uvnitř pro jistotu i nouzový svod vody mimo rakovou skříň s analyzátory.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.