logo

Nástrahy společných měření

V chladném počasí počínajícího jara bylo uskutečněno první z několika společných česko-německých měření průtoků na hraničních tocích. Tentokrát jsme se všichni sešli na říčce Mandavě. Podmínky pro měření byly ideální: teplota vzduchu -7°C, teplota vody 3,2°C, slabé sněžení. Po mrazivém měření v německém Seifhennersdorfu jsme se přesunuli do Varnsdorfu. Kde nás uprostřed měření překvapila couvající zbloudilá Tatra 815 těsně následovaná obojživelným bagrem. Měření jsme museli přerušit a dát přednost silnějšímu.

-jš-

Pravidelné čištění vodního toku patří k mnoha povinostem pracovníků správce toku, v
tomto případě Povodí Ohře, s.p.

Pravidelné čištění vodního toku patří k mnoha povinostem pracovníků správce toku, v tomto případě Povodí Ohře, s.p.

Začátek měření ve Varnsdorfu

Začátek měření ve Varnsdorfu


Nová budka limnigrafické stanice Seifhennersdorf

Nová budka limnigrafické stanice Seifhennersdorf

Měření v profilu Seifhennersdorf. V pozadí je vidět skupinka rybářů lovících v mrazivém počasí pstruhy.

Měření v profilu Seifhennersdorf. V pozadí je vidět skupinka rybářů lovících v mrazivém počasí pstruhy.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.